Indywidualna terapia psychologiczna we Wrocławiu

Psychoterapia indywidualna jest procesem, który pozwala na lepsze zrozumienie siebie i swoich zachowań. Proces ten ma formę dialogu pomiędzy terapeutą a pacjentem i prowadzi do odczuwania większej satysfakcji w relacjach z innymi oraz wewnętrznej relacji z samym sobą.

Psychoterapię prowadzę w nurcie psychodynamicznym. Nurt ten opiera się głównie na przyglądaniu się relacji terapeutycznej. Dialog terapeutyczny między mną a pacjentem ma na celu pomoc pacjentowi w rozumieniu sposobów tworzenia przez niego sądów dotyczących rzeczywistości wewnętrzej i zewnętrznej. Moje komentarze i interpretacje służą nadaniu nowego rozumienia doświadczeniom pacjenta pojawiającym się w trakcie sesji.

 

Indywidualna terapia psychologiczna - Wrocław

Pierwsze trzy spotkania mają charakter konsultacji. Dają możliwość przyjrzenia się problemowi z jakim pacjent się zgłasza oraz ustalenia celów jakie pacjent chce osiągnąć. Jest to również czas na podjęcie decyzji o rozpoczęciu psychoterapii. Spotkanie odbywają się raz w tygodniu o stałej porze (jeśli istnieje taka potrzeba – dwa razy) i trwają 50 minut.

Czasem w życiu pojawia się moment kiedy chcemy wszystko sobie uporządkować. Zrozumieć skąd biorą się nasze motywy, dlaczego w naszym życiu układa się coś nie tak jak byśmy tego chcieli choć tak bardzo się staramy.Psychoterapia jest spotkaniem. Jest spotkaniem dwóch osób. W relacji terapeutycznej można przyjrzeć się sobie, zobaczyć to za co jest się odpowiedzialnym, to co można zmienić i to czego nie można zmienić. To z czym trzeba się pogodzić.

Psychoterapia indywidualna pomaga osobom borykającym się z problemami w zakresie:

depresji
zaburzeń psychosomatycznych
zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia)
przeżywania nadmiernego stresu, napięcia
straty bliskiej osoby
kryzysu życiowego
zespołu natręctw